O RESTAURACJI

Poznaj nasze wyjątkowe miejsce

pizza i wino
WŁOSKA KUCHNIA TO NASZA PASJA

Przy jednym z najstarszych placów Warszawy, w samym sercu Starego Miasta mieści się kamienica o niezwykłej historii… a w niej równie niezwykła restauracja, „La dolce vita”, w której unosi się zapach oliwek, włoskich ziół i świeżo wypiekanej pizzy.

restauracje stare miasto ITALIA NA TALERZU
świeże zioła, oliwy i sery

W naszej karcie odnajdziecie Państwo wszystko, co we włoskiej kuchni najlepsze: Antipasti, Zuppe, Pizza, Pasta fresca i wyborne Dolci della casa oraz specjalne menu dla dzieci. Wierzymy, że owoce naszej pasji podane na talerzu i przyprawione z włoską finezją pozwolą zdobyć serca smakoszów śródziemnomorskich dań. Ponieważ w kuchni włoskiej trudno obyć się bez wina w „La dolce vita” znajdziecie Państwo także wspaniale zaopatrzoną piwnicę win komponujących się z naszym menu.

restauracja włoska MAGICZNA ATMOSFERA
wśród kadrów z filmu „La Dolce Vita”

W „La Dolce Vita” znajduje się wielkoformatowy obraz Malviry, zarazem winnicy i restauracji położonej w północno-zachodnim Piemoncie. Ta właśnie winnica była w przeszłości ulubionym miejscem wypoczynku Federico Felliniego, włoskiego mistrza kinematografii. Dziś Malvira jest prowadzona przez charyzmatycznych przyjaciół właścicieli „La Dolce Vita”, a jej magia stała się inspiracją dla ich warszawskiej działalności. Stąd kadry z filmu Felliniego „La Dolce Vita” użyte do wystroju wnętrza.

Do rachunku powyżej 30 PLN doliczamy 10% serwisu